Nowe technologie informatyczne, nowinki techniczne

Nowe technologie informatyczne

Poznaj nowe technologie informatyczne i nowinki techniczne z różnych dziedzin życia i nauki. Dział zawiera fachowe informacje i tłumaczenia z innych serwisów powiązanych z technologią, techniką, wiedzą i nauką w szerokim znaczeniu. Dziedziny takie jak astronautyka, biotechnologia, fizyka jądrowa, informatyka, inżynieria kwantowa, inżynieria materiałowa - nanomateriały, nanotechnologia, lotnictwo, robotyka, psychologia i telekomunikacja są na porządku dziennym, lubianym tematem, jednak jest bardzo mało fachowych publikacji poruszających wspomniane zagadnienia. Głównym naszym założeniem to rozwijanie tematów związanych z technologiami informatycznymi, które pokrywają się z tematem niniejszego serwisu - ale nie tylko. Niektóre innowacje technologiczne związane z tematyką IT także zostaną poruszone. Postaramy się przekazać najwięcej informacji jak to będzie możliwe z pożytkiem dla odbiorców i nas samych, gdyż zawsze chętnie opiszemy takie nowinki techniczne, które są prawdopodobnie obiektem zainteresowań - nie tylko naszym. Poruszane tematy takie jak nowe technologie w biznesie IT, innowacje technologiczne , nowoczesna technologia stosowana na co dzień w życiu, czy też tematy związane z psychologią, badaniami naukowymi z pewnością znajdą swoich zwolenników. 

Co na ten temat znajdziemy na WikiPedii. Technologia – to nic innego jak określona metoda przygotowania i prowadzenia procesu wytworzenia lub przetwarzania jakiegoś dobra lub też informacji. Technologia może oznaczać konkretny proces (np. technologia wytwarzania programów komputerowych za pomocą odpowiedniego języka programowania). Można także rozpatrywać produkty pod względem tzw. technologiczności, czyli optymalizacji konstrukcji, czy też procesu, tak by dany projekt nie sprawiał trudności wykonania daną metodą.

Pojęcie technologii możemy w pewien sposób połączyć z tematami takimi jak: biotechnologia, nanotechnologia, nowe technologie, technologia budowy maszyn, technologia chemiczna, technologia grupowa, technologia cyfrowa, proces technologiczny, projektowanie procesów technologicznych itd. Czyli jest to pojęcie bardzo ogólne. My jednak w tym serwisie skupiamy się raczej na technologii IT.

Tagi: nowe technologie, nowe technologie informatyczne, nowinki techniczne, innowacje technologiczne,

Jaki Hosting Strony Internetowej wybrać
Jaki Hosting Strony Internetowej wybrać

Jaki Hosting Strony Internetowej wybrać? - Serwery Internetowe

Serwery Internetowe - Niezauważeni Bohaterowie Działań Online - Wstęp 

W dzisiejszym dynamicznym świecie internetu, serwery stanowią niewidoczny kręgosłup, na którym opiera się cała struktura funkcjonowania stron internetowych. To właśnie na serwerach przechowywane są pliki, bazy danych, a także aplikacje, które umożliwiają interakcję użytkowników z treściami online. Pomimo że rzadko są zauważane przez przeciętnego internautę, to bez nich nie byłoby możliwe dostarczanie dynamicznych treści, obsługa transakcji online czy nawet korzystanie z poczty elektronicznej. Niniejszy artykuł przybliży fascynujący świat serwerów internetowych, rzucając światło na ich kluczową rolę w funkcjonowaniu dzisiejszego internetu.
wytrenować swoją inteligencję?
wytrenować swoją inteligencję?

Czy wiesz, że możesz wytrenować swoją inteligencję?

Tego jeszcze nie było, można trenować i doskonalić ciało, ale żeby to samo możliwe było z inteligencją? Przełomowe badania przeprowadzone w 2008 roku na Uniwersytecie Michigan udowodniły, że jest to prostsze, niż się wydaje.

Czym jest grafika rastrowa
Czym jest grafika rastrowa

Czym jest grafika rastrowa, piksel i RGB? – wprowadzenie

Grafika rastrowa jest najbardziej rozpowszechnionym rodzajem grafiki komputerowej. To właśnie ten rodzaj grafiki jest najczęściej stosowany praktycznie we wszelkich projektach, które są wykonywane za pomocą znanych aplikacji graficznych jak np. Adobe Photoshop, Corel Photo-Paint,

Przekazywanie informacji
Przekazywanie informacji

Informacja - Przekazywanie informacji - Jak działa Internet

Sposoby przekazywania informacji - jak to działa? Świat informacji w dobie obecnej cyfryzacji mediów wymusza na nas odrobinę wiedzy na ten temat w kontekście, nie tak odległej historii. Słowo informacja pochodzi z łac. Informatio. Według słownika wyrazów obcych PWN informacja to powiadomienie, zakomunikowanie czegoś, wiadomość, pouczenie lub też urząd, biuro informujące o czymś.

Język C++
Język C++

Język C++ ? Najlepszy do rozpoczęcia przygody z programowaniem.

Języków programowania jest całe mnóstwo, dlatego też wiele początkujących osób ma ogromny problem z wyborem właściwego. Trzeba wiedzieć, że jeśli nauczymy się jednego, bardzo bogatego w funkcje i możliwości języka jakim jest język programowania C++ to będzie nam bardzo łatwo później uczyć się każdego innego języka.

Na co zwrócić uwagę kupując używany komputer

Na co zwrócić uwagę kupując używany komputer - PC

Czy warto kupić używany komputer stacjonarny, dobry i tańszy, czy też nowy ale zdecydowanie droższy? Na co zwrócić uwagę kupując używany komputer do gier lub taki, który wystarczy nam do zwykłej codziennej pracy. Komputer nowy, czy też używany? Jaki wybrać i czym można się sugerować . Poznaj odpowiedź na pytanie, które zadaje sobie wiele osób.

Ciekawe strony internetowe
Ciekawe strony internetowe

Ciekawe strony internetowe & polskie portale internetowe

Ciekawe strony internetowe i znakomite polskie portale internetowe, które gorąco rekomendujemy, choć nie są bezpośrednio związane z naszym serwisem. Dlaczego zdecydowaliśmy się na promowanie tych serwisów? To pytanie uzyskuje odpowiedź w kilku kluczowych punktach.

Jaki telefon warto kupić?
Jaki Mam Model Telefonu

Jaki Mam Model Telefonu? Klucz do Odkrycia Twojego Urządzenia

W dobie dynamicznego rozwoju technologii, znajomość modelu swojego telefonu jest nie tylko przydatna, ale wręcz niezbędna. Często zadajemy sobie pytanie: "Jaki mam model telefonu?", zwłaszcza gdy chcemy kupić odpowiednie akcesoria, sprawdzić kompatybilność z aplikacjami, czy po prostu być na bieżąco z jego specyfikacją techniczną. Artykuł ten pomoże Ci odpowiedzieć na pytania: jaki mam model telefonu, jaki model telefonu posiadam oraz jaki to jest telefon.

Nowe technologie informatyczne 21 wieku
Nowe technologie informatyczne

Nowe technologie informatyczne 21 wieku

Artykuł ma na celu przekazanie informacji na temat nowoczesnych technologii informatycznych. Po zebraniu kilku informacji, które zajęły trochę czasu, także osobiście poznałem nowe trendy i byłem pod ich wrażeniem.

Kursy internetowe z certyfikatem

Rozwijaj się online dzięki kursom z certyfikatem! Zdobądź nowe umiejętności i podnieś swoje kwalifikacje z wygodą swojego domu. Nasza oferta kursów obejmuje różnorodne dziedziny, od programowania po marketing. Po ukończeniu otrzymasz certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę. To nie tylko inwestycja w siebie, ale także sposób na wyróżnienie się na rynku pracy. Dołącz do nas i rozwijaj się w swoim tempie, zdobywając konkretne umiejętności, które otworzą przed Tobą nowe możliwości zawodowe!

Jeśli możesz wspomóż Nas Klikając w reklamę - Bardzo Dziękujemy

Fotografia osobliwa :)