Jaki sklep internetowy wybrać
Jaki sklep internetowy wybrać

Jaki sklep internetowy wybrać

Jak założyć sklep internetowy krok po kroku, jak nim zarządzać i nie ponosić dużych kosztów związanych z jego wdrożeniem i obsługą. Zobacz kilka możliwości, które pozwolą Ci zbudować profesjonalny sklep internetowy i cieszyć się sprzedażą swoich produktów i usług.


Co tak naprawdę otrzymasz?

Decydując się na zakup szkolenia:

 • Otrzymasz możliwość pobrania pliku i odtwarzania go wielokrotnie.
 • Dostaniesz nielimitowany dostęp zawsze i wszędzie 24 h na dobę.
 • Uzyskasz aktualizacje i dodatkowe materiały szkoleniowe.
 • Otrzymasz dostępność na urządzenia mobilne - tablety, czy smartfony.
 • Dostaniesz materiały przygotowane przez specjalistów i szkoleniowców.
 • Uzyskasz możliwość certyfikatu ukończenia!
 • Otrzymasz bardzo dużą wiedzę, którą można wykorzystać w pracy jak i dla siebie.
 • Uzyskasz szkolenia niedrogie i dostępne dla początkujących oraz zaawansowanych.
 • Dostaniesz szkolenia przygotowane perfekcyjnie, zrozumiałe i łatwo przyswajalne.
 • Otrzymasz potężną dawkę wiedzy, którą wykorzystasz w praktyce.
 • Uzyskasz tutoriale podzielone na działy tematyczne, do których można wracać. 

 Na wstępie, żeby było jasne i to z mojego punktu widzenia. Nie ma czegoś takiego jak wdrożenie sklepu internetowego całkiem za darmo. Jeśli chcesz profesjonalny sklep musisz mieć dobry serwer (płatny ze wsparciem), dobrą aplikację np. pod tzw. CMS (Czyli system zarządzania treścią) i aplikację sklepu którą instalujesz na tym CMS-ie. Lub też gotową aplikację sklepu internetowego, który instalujesz na kupionym wcześniej serwerze.

Aby to zrobić musisz kupić domenę. Czyli domena, serwer i aplikacja. Pozostaje kwestia instalacji, zabezpieczenia takiego sklepu i jego skonfigurowania. I tu dobra informacja. Koszt domeny - około 50 zł, koszt serwera około 150 zł, kosz aplikacji w granicach 500 - 600 zł, koszt certyfikatu ssl około 50 zł. Pozostaje koszt skonfigurowania sklepu, np. pod płatności online. Wiadomo działalność musi także być.

Mam nadzieje, że podałem niezbędne informacje w zakresie jak założyć sklep internetowy krok po kroku. Zakładając własny sklep możesz zrobić to sam, lub też zlecić komuś kto się na tym zna.

Wiadomo! Pojęcie darmowego sklepu internetowego funkcjonuje wtedy, jak korzystamy z gotowych rozwiązań typu: allegro, czy też różnych platform sprzedażowych, ale za to też musimy zapłacić np. za wystawienie produktu. Jeśli masz wiedzę na ten temat, zapraszam do dalszej lektury. Jeśli nie, zapraszam do kursów w zakresie zarządzania lub też kursów dla początkujących.

Jaki sklep internetowy wybrać?

Rynek sprzedażowy za pomocą sklepów internetowych wciąż rośnie, a handel elektroniczny jest przyszłością - to nie ulega wątpliwością . Już teraz są dostępne aplikacje, które można otrzymać za darmo, ale trzeba mieć wiedzę jak do tego podejść. Zakładając działalność warto zastanowić się czy ta forma dystrybucji produktów, czy usług miała by szansę zaistnienia w Twoim przypadku. Przy odpowiednim podejściu warto zainwestować właśnie w tą formę e-handlu. Tworząc sklep internetowy wychodzimy na przeciw nowym technologią, które skutecznie mają wspomagać Twój biznes. Na pytanie jaki sklep internetowy wybrać, musisz rozeznać temat, co oczekujesz po konkretnej aplikacji i jaki zakres sprzedaży planujesz uruchomić. Rozwiązań jest masa, ale musisz wybrać tą właściwą.

Jak założyć sklep internetowy?

Na początku należy zadać sobie pytanie? Jaki sklep internetowy jest Ci potrzebny, by wyprzedzić konkurencję? Następnym krokiem, to analiza konkurencji w danej branży. Czy sklep ma być o zasięgu ogólnopolskim, czy globalnym? Rozeznaj potrzeby grupy docelowej do której kierujesz ofertę.
Podstawą założenia sklepu internetowego nie jest już problem z aplikacjami, czy oprogramowaniem ale wgłębna analiza marketingowa otoczenia. Takich pytań należy sobie zadać bardzo wiele włącznie z napisaniem biznes planu. Tak jak w świecie realnym, należy odnieść taki biznes plan do wirtualnego świata handlu. To na początek.

Jeśli już Masz przemyślenia na temat sklepu internetowego, warto się zastanowić czy poszukać firmy, która się zajmuje tworzeniem sklepów, czy podjąć próbę założenia takiego sklepu we własnym zakresie. Ktoś kto ma doświadczenie przy budowie stron www, tu raczej nie będzie problemu. Projekt postawienia sklepu internetowego, nie jest trudnym zadaniem dla osób, które już miały styczność z tematem. Osoby, które nie mają pojęcia od czego zacząć zmuszone są zakupić taką usługę w agencjach zajmujących się tworzeniem stron www i sklepów. Ofert jest dużo. Czy wiesz czym się sugerować w temacie - jak założyć sklep internetowy?

Wiadomo tu wchodzi wiele zagadnień począwszy od wyboru serwera, aplikacji ukierunkowanej pod dany sklep włącznie z formami płatności (palpal, payu, k.kredytowymi itp.), wystawianiem fvat, czy paragonów (tzw. fiskalizacja) po obsługę sklepu i szkolenie. Zagadnień jest wiele jak widzicie i nie są one tanie, bo pracy jest naprawdę dużo przy czymś takim.

Jeśli zdecydowałeś/aś się na odpalenie sklepu internetowego polecam te ukierunkowane kursy. To dla osób, które są informatykami, czy też webmasterami

Pomocne tagi: jaki sklep internetowy wybrać , jak założyć sklep internetowy krok po kroku, jak założyć sklep internetowy,


Artykuły & Kursy pokrewne

Kursy internetowe z certyfikatem

Rozwijaj się online dzięki kursom z certyfikatem! Zdobądź nowe umiejętności i podnieś swoje kwalifikacje z wygodą swojego domu. Nasza oferta kursów obejmuje różnorodne dziedziny, od programowania po marketing. Po ukończeniu otrzymasz certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę. To nie tylko inwestycja w siebie, ale także sposób na wyróżnienie się na rynku pracy. Dołącz do nas i rozwijaj się w swoim tempie, zdobywając konkretne umiejętności, które otworzą przed Tobą nowe możliwości zawodowe!

Jeśli możesz wspomóż Nas Klikając w reklamę - Bardzo Dziękujemy

Fotografia osobliwa :)