Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
NASZE NOWOŚCI SZKOLENIOWE
Zobacz pełny wykaz szkoleń i kursów!
NASZE NOWOŚCI - ROZWÓJ OSOBISTY
Zobacz kursy i szkolenia z rozwoju osobistego - AudioBooki specjalnie dla Ciebie!

Pełny Katalog szkoleń

Zobacz wszystkie dostępne szkolenia

Zobacz koniecznie

Zobacz Mega promocje

Zobacz dostęp do Mega promocji

Zobacz koniecznie
Informacja i jej sposoby przekazywania

Świat informacji w dobie obecnej cyfryzacji mediów wymusza na nas odrobinę wiedzy na ten temat w kontekście nie tak odległej historii. Słowo informacja pochodzi z łac. Informatio. Według słownika wyrazów obcych PWN informacja to powiadomienie, zakomunikowanie czegoś, wiadomość, pouczenie lub też urząd, biuro informujące o czymś.

Jest i trzecie w kontekście cybernetyki – to wyróżnienie jednego ze stanów układu do wykorzystania go w sterowaniu. Możemy się spotkać również z pojęciem teoria informacji – teoria kodowania, przekształcania, przekazywania informacji oraz ograniczenia czynników je zakłócających.

Wydawnictwo Strefa Kursów

W zależności od kontekstu można wnioskować, że ma ono wiele znaczeń. Taki stan rzeczy, opisywany powyżej miał miejsce w roku 1980. Część stwierdzenia jest jednak nadal aktualna.

Obecnie pojęcie informacji definiowane min. w serwisie Wikipedia to przedstawienie, wizerunek, kształtowanie, przedstawianie jako termin interdyscyplinarny, definiowany różnie w różnych dziedzinach nauki w odniesieniu właściwości pewnych obiektów, relacji między elementami zbiorów pewnych obiektów, której istotą jest zmniejszanie niepewności (nieokreśloności).

Czytając dalej wyróżnia się dwa podstawowe punkty widzenia informacji (w skrócie) - obiektywny, jako pewną właściwość fizyczną lub strukturalną obiektów (układów, systemów) i subiektywny – gdzie informacja istnieje jedynie względem pewnego podmiotu, najczęściej rozumianego jako umysł.
Warto tu podać odnośnik do całości zagadnienia, które jest bardzo wyczerpujące. Informacja wg WikiPedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Informacja

Jak działa Internet i sposoby przekazywania informacji dzisiaj

Wiadomo, że komunikacja była i jest niezbędnym elementem każdej społeczności. Dzięki niej możliwe jest współdziałanie. Obecnie bardzo dużą rolę pełnią media, które wykorzystują do tego zdobycze techniki. Najważniejsze to min. Prasa elektroniczna, radio, telewizja oraz internet. Ten ostatni wykorzystuje mail-e, strony internetowe, irc, irq, komunikatory, blogi, fora internetowe, a ostatnio również telefonie internetową oraz pliki video.
Technologia przekazu informacji za pomocą internetu rozwinięta jest do granic możliwości i wydaje się, że nie jest to ostatnie słowo w tej kwestii. Nigdy w historii ludzkości nie było takich możliwości jak dzisiaj. Dawniej, szeroko pojęte media typu radio, telewizja czy prasa były pewnym ograniczeniem i czasem, dalej nie są dostępne dla większości z nas. W przypadku internetu tak nie jest. Każdy, może pokazać się z najlepszej strony i zdobyć popularność w mgnieniu oka.

Jak właściwie wykorzystać globalną sieć internet?

Jeszcze 20 lat temu nikomu nie przyszło na myśl, w jakim stopniu sieć internet będzie wpływała na społeczeństwa, kraje jak i niemal całą ludzkość. Wymiana informacji nigdy nie była tak łatwa, szybka i wygodna. Technologia, która zrewolucjonizowała niemal każdą dziedzinę życia. Od finansów po rozrywkę, media i zakupy. Wydawać by się mogło, że cały rzeczywisty świat zmienił się w jego wirtualny odpowiednik. Tu tak jak w rzeczywistości toczą się wojny, konflikty, określane są strefy wpływów itd. Warto jednak pomyśleć, korzystając z tego medium, nad właściwym wykorzystaniem tej technologii, chociażby w odniesieniu do zasad moralnych i zdrowej konkurencji – to w przypadku np. własnego biznesu opartego na sieci Internet, ale i nie tylko.

Artykuły i dziennikarstwo obywatelskie (Ciekawostka)

Jedna z lepszych możliwości przekazu informacji, która jest dostępna dla każdego w odniesieniu do sieci internet to pojęcie tzw. dziennikarstwa obywatelskiego. Niemal każdy, kto lubi pisać konkretnie i do rzeczy ma szansę na to, aby stać się ekspertem w danej dziedzinie. Można w ten sposób osiągnąć zamierzony cel, zazwyczaj reklamowy, który przełoży się na lepszą widoczność w sieci. Artykuły publikowane na własnej stronie, czy blogu są dobrym rozwiązaniem dla ludzi niebędących zawodowymi dziennikarzami, a którzy posiadają sporą wiedzę na dany temat. Dzieląc się wiedzą i „tworząc obrazy” w głowie danego odbiorcy, który jest zainteresowany tematem, sprawiamy, że zaczyna on zadawać sobie coraz to więcej pytań. Jeśli to wykorzystamy w odpowiedni sposób osiągniemy cel.

Przekaz informacji za pomocą plików video i Internetu.

Obecnie najlepszym sposobem przekazywania informacji jest Internet. To sieć stwarza nam wiele możliwości min. nauki i czerpania wiedzy z różnych źródeł. Wykorzystujemy go w pracy, domu, w telefonie, smar fonie, w innych urządzeniach elektronicznych. Pojawienie się nowych technologii umożliwiło zapisywanie informacji także na nośnikach magnetycznych, płytach CD oraz DVD. Stwarza to następne możliwości, które możemy wykorzystać oglądając np. film. Jakiś czas temu zaczęto wykorzystywać tą technologię do przekazywania wiedzy. Wszystkie kursy i szkolenia można więc zobaczyć dzięki tym zdobyczą techniki. Oglądając dany kurs zawarty na DVD, można do niego wracać wielokrotnie – czy to nie jest ułatwienie. Dzięki takim możliwością, które są nam udostępnione, stworzenie własnej strony internetowej, czy obsługa programu graficznego jak i stworzenie jakiejś aplikacji nie jest już problemem. Wszystko znajdziemy na płytkach DVD . Zachęcamy Cię do korzystania z naszych zasobów informacyjnych zawartych na stronie.

 

Autor: Janek Opolski